Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bestialsko pobił mężczyznę - usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 21.10.2020

29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna, przed jednym ze sklepów, zaatakował 60-latka, który przywiózł towar, dotkliwie go pobił i ukradł jego samochód. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala. 29-latka zatrzymali policjanci ze Zgorzelca. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godz. 3 nad ranem, policjanci zostali zawiadomieni, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim, leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali tam zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy rannemu mężczyźnie. W ciężkim stanie trafił on do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności oraz ustalaniem tożsamości mężczyzny. Sklep, w rejonie którego znaleziono ofiarę, posiadał monitoring. W oparciu o jego zapis, ustalono, że kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku.

Sprawca, jak wynikało z zapisów monitoringu, był zamaskowany, co uniemożliwiało jego bezpośrednią identyfikację. Policjanci ustalali tożsamość sprawcy, przekazali numery rejestracyjne skradzionego pojazdu wszystkim patrolom, także w jednostkach ościennych.

Praca wykrywcza funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kańczudze oraz wydziału kryminalnego z komendy w Przeworsku pozwoliła na ustalenie tożsamości domniemanego sprawcy i podjęcie błyskawicznych działań zmierzających do jego zatrzymania. Szeroko zakrojone działania na skalę ogólnokrajową doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu namierzyli skradzionego volkswagena i zatrzymali kierującego nim mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy.

29-latek jeszcze tego samego dnia został przekonwojowany do komendy w Przeworsku.

Dziś rano został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Film KPP Przeworsk

Opis filmu: Nagranie wideo z doprowadzenia zatrzymanego. Deskrypcja w załączniku do artykułu.

Pobierz plik KPP Przeworsk (format mp4 - rozmiar 48.16 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony