Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eskortowali dziecko do szpitala

Data publikacji 10.11.2020

Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem taka potrzebna była w minioną niedzielę dziecku. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy widząc poważne obrażenia ucha u chłopca, podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu go wraz z matką do szpitala, gdzie poszkodowanym młodym mieszkańcem Wałbrzycha zaopiekowali się lekarze specjaliści.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 8.11.2020 r., po godzinie 17:00 w rejonie ul. Gdyńskiej. Mieszkanka Wałbrzycha była z trzyletnim synem na spacerze. W pewnym momencie podczas zabawy chłopiec rozdarł sobie skórę na głowie i poważnie ranił ucho. Trudno było na miejscu zatamować krwawienie.

W związku z brakiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci zespołu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Od początku wiedzieli, ze cenna jest każda sekunda, dlatego w porozumieniu z dyżurnym, w wyniku stanu wyższej konieczności uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli trzylatka i jego matę do szpitala.

Tam lekarze zaopiekowali się już młodym mieszkańcem Wałbrzycha.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony