Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana częstochowianka zatrzymana przez niemiecką Policję

Data publikacji 27.11.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego od ponad roku poszukiwali 25-letniej mieszkanki Częstochowy skazanej za przestępstwo seksualne, oszustwo, groźby karalne i przestępstwa narkotykowe. Dzięki zaangażowaniu poszukiwaczy z Częstochowy wszczęto za kobietą poszukiwania dwoma europejskimi nakazami aresztowania (ENA). Po kilku tygodniach od wszczęcia poszukiwań, została zatrzymana na terenie Niemiec przez tamtejszą Policję. 25-latka trafiła już do polskiego zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne 2,5 roku.

Policjanci z częstochowskiego referatu poszukiwań nieraz udowodnili, że swoje zadania wykonują ze starannością i zaangażowaniem, ścigając sprawców przestępstw na terenie całego kraju. Tym razem policyjny nos zaprowadził ich do Holandii, gdzie ukrywała się 25-letnia mieszkanka Częstochowy, poszukiwana za liczne przestępstwa.

Dzięki ich staraniom, za kobietą zostały wydane dwa europejskie nakazy aresztowania, co oznaczało, że od tej pory była poszukiwana na całym terytorium Unii Europejskiej.

25-latka wpadła w ręce policjantów z Niemiec pod koniec października br. podczas podróży do Polski. W ubiegłym tygodniu została przekazana stronie polskiej, gdzie trafiła do zakładu karnego. Spędzi w nim najbliższe 2,5 roku.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony