Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemieccy kierowcy na polskich drogach. Zachodniopomorska policja radzi jak jeździć zgodnie z przepisami

Data publikacji 27.11.2020

W ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego” opracowana została kolejna ulotka. Tym razem to strona polska informuje niemieckich sąsiadów o obowiązujących na terytorium naszego kraju przepisach ruchu drogowego.

Ulotka przekazywana będzie niemieckim kierowcom mającym zamiar poruszać się na terytorium Polski. Informator ma przybliżyć obowiązujące po drugiej strony Odry przepisy dotyczące m.in. obowiązku używania świateł mijania, zasad transportu przewożenia dzieci i zwierząt domowych oraz obowiązującej na polskich drogach dopuszczalnej maksymalnej prędkości w obszarze zabudowanym, drogach ekspresowych i autostradach. W broszurce zawarte są też informacje odnośnie metod płatniczych stosowanych przy uregulowaniu nałożonego przez policjanta mandatu oraz podstawowe przepisy celne na temat bezcelowego przywozu towarów na teren Niemiec do użytku osobistego i konsumpcji.

To kolejna ulotka stworzona w ramach projektu. Wcześniejsza pozycja dotyczyła podstawowych zasad ruchu drogowego dla osób mających zamiar poruszać się na terytorium Niemiec. Oba informatory pozwalają na przyswojenie wiedzy na temat obowiązujących przepisów po obu stronach Odry.
Są to niezwykle cenne wiadomości dla mieszkańców po obu stronach Odry. Znajomość przepisów obowiązujący na terytorium danego państwa wpływa na poprawę bezpieczeństwa na przygranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii Pomorza Przedniego.

W ulotce zawarte są najważniejsze informacje dla kierowców przekazane w bardzo przystępny i czytelny sposób.

Projekt tego przedsięwzięcia realizowany jest w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu Europejska Współpraca Terytorialna dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

interreg

Projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego” Umowa o dofinansowanie projektu nr INT 45 z 06.12.2017/13.12.2017”. Projekt realizowany w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu Europejska Współpraca Terytorialna dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

(KWP w Szczecinie/js)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony