Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione z Niemiec audi i zatrzymali podejrzanego 23-latka

Data publikacji 25.01.2021

Policjanci prewencji z gubińskiego komisariatu odzyskali skradzione z Niemiec audi A5. Do sprawy zatrzymano także 23-latka, podejrzewanego o jego kradzież. To efekt dynamicznego zarządzenia informacją pomiędzy funkcjonariuszami z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, a policjantami z Gubina. Decyzją sądu, mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

W piątek (22 stycznia) około godziny 5 dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał informację z Polsko –Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o pojeździe marki Audi, który na terenie Niemiec nie zatrzymał się do kontroli drogowej i po pokonaniu kolczatki wjechał na teren Gubina. Informacja niezwłocznie przekazana została policjantom ogniwa patrolowo- interwencyjnego, którzy rozpoczęli poszukiwania auta. Uruchomiony samochód ujawnili na parkingu na jednej z bocznych ulic, a niedaleko od niego, mężczyznę w kominiarce, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i już po chwili go zatrzymali.

Samochód poza uchronionym silnikiem, miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory, a także przebite wszystkie opony. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd pochodzący z kradzieży zostały zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 23-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli nawigację samochodową wraz z ładowarką i okablowaniem, którą mężczyzna chował w bieliźnie. Wykonali mu także test na zawartość narkotyków. Wstępne badanie narkotestem wykazały, że jest pod działaniem amfetaminy bądź metamfetaminy. Ponadto po sprawdzeniu 23-latka w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z terenu Niemiec pojazdu audi A5 o wartości 45 tysięcy złotych oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Jeśli badanie zabezpieczonej od niego krwi, potwierdzi przypuszczenia policjantów odpowie on także za kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z aktami sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec 23-latka tymczasowego aresztowania. W sobotę (23 stycznia) podczas posiedzenia, sędzia podjął decyzję że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjanci prowadzą podejrzanego mężczyznę
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant sporządza protokół oględzin
  • policjant fotografuje zabezpieczony pojazd
  • policjant i zabezpieczony pojazd
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.13 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony