Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcimski policjant otrzymał tytuł „Pozytywna Osoba”

Data publikacji 26.01.2021

Aspirant sztabowy Michał Piszczek policjant Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji nie wahał się ani chwili, gdy dowiedział się, że jest specjalna misja do spełnienia. W dniu wolnym od służby dowiózł na badania do jednego z warszawskich instytutów 12-letnią dziewczynkę Nikolę, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Za charytatywną pomoc został uhonorowany tytułem „Pozytywna Osoba” przez oświęcimskie Stowarzyszenie Pozytywni.

Kilkanaście dni temu stowarzyszenie Pozytywni zwróciło się do policjanta z prośbą o pomoc w przewiezieniu na badania do jednego z warszawskich instytutów medycznych, 12-letniej dziewczynki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Transport odbył się ambulansem sanitarnym. Michał ukończył ratownictwo medyczne i ma uprawnienia oraz doświadczenie w kierowaniu pojazdami uprzywilejowanymi.

W czwartek, 14.01.2021 r. o godzinie 6:00, policjant zasiadł za kierownicą ambulansu, który został udostępniony przez firmę Atma Rescures i wraz z Mirosławem Semikiem – Wiceprezesem Stowarzyszenia Pozytywni, Nikolą oraz jej mamą i babcią wyruszyli do Warszawy. Podróż przebiegła spokojnie, dzięki temu dziewczynka mogła przejść badania lekarskie po skomplikowanej operacji biodra. W ubiegłym tygodniu za udzieloną charytatywnie pomoc policjant z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Pozytywni otrzymał certyfikat „Pozytywna Osoba”.

Aspirant Sztabowy Michał Piszczek w Policji służy już 18 lat. W tym czasie niejednokrotnie jako wolontariusz charytatywnie uczestniczył w transportach chorych. Jest również honorowym krwiodawcą. Ten bezcenny skarb ratujący życie, oddaje już od kilkunastu lat.

(KWP w Krakowie/js) 

Powrót na górę strony