Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Senior Online” w pierwszej odsłonie zainteresował blisko 1000 seniorów

Data publikacji 02.03.2021

1 marca policjanci komend powiatowych i miejskich łączyli się z seniorami z terenu całego województwa. „Senior Online” w pierwszej odsłonie przyciągnął łącznie prawie 1000 osób. Jest to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się 12 kwietnia.

Pierwszego dnia marca br. w godzinach 9.00 - 9.30 w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbyło się spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne były dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Na zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedziało blisko 1000 seniorów. Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez nich w trakcie spotkań, przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Kolejne szkolenie odbędzie się 12 kwietnia br.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony