Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki błyskawicznym działaniom i doskonałej współpracy uratowano życie młodej kobiety

Data publikacji 28.04.2021

Troska o życie i zdrowie ludzi to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie w codziennej służbie pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, współpraca służb pomocowych i niewątpliwie dobra koordynacja przepływu informacji. Kolejny raz okazało się, że profesjonalnie i umiejętnie podjęte międzynarodowe policyjne działania przyniosły nieocenione efekty, które zapobiegły tragedii. Błyskawiczne działania dyżurnego z komisariatu Policji w powiecie kłodzkim, świetna współpraca z Biurem Współpracy Międzynarodowej KGP oraz angielskimi służbami ratunkowymi doprowadziły do uratowania życia młodej kobiety.

W nocy dyżurny z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej aspirant sztabowy Piotr Grudzień odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że kobieta poprzez połknięcie 50 tabletek próbuje odebrać sobie życie.

Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z mieszkańcem powiatu kłodzkiego, który poinformował, że taką dramatyczną informację otrzymał od znajomej Polki mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że wiadomość otrzymał za pośrednictwem komunikatora internetowego i zgłosił to dzwoniąc na numer alarmowy 112. Policjant nie tracąc czasu natychmiast ustalił adres, pod którym przebywała zdesperowana kobieta.

Po szybkiej weryfikacji adresu przy współpracy z Dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku powiadomiono Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji, które następnie przekazało informacje angielskim służbom ratunkowym. Po kilku godzinach dyżurny bystrzyckiego komisariatu otrzymał informację przesłaną ze strony angielskiej, że 27-letnia kobieta wymagała pomocy medycznej i został zabrana do szpitala, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony