Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy i Czescy policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali luksusowego mercedesa

Data publikacji 20.09.2021

Dzięki szybkiej reakcji polskich i czeskich policjantów, skradziony w Rudzie Śląskiej luksusowy mercedes został odzyskany, a jeden ze złodziei zatrzymany. Dyżurny z Rudy Śląskiej otrzymując zgłoszenie o kradzieży samochodu wiedział, że potrzebna jest natychmiastowa reakcja. Do pościgu za uciekającymi skradzionym autem złodziejami włączyli się śląscy i czescy policjanci.

Dyżurny rudzkiej komendy przed 22.00 otrzymał informację, że na myjni samoobsługowej w Kochłowicach doszło do pobicia i kradzieży samochodu marki Mercedes o wartości ponad 1 miliona złotych.

Do poszukiwań samochodu zostali skierowani policjanci z Rudy Śląskiej i Katowic, a kolejny patrol zbierał informacje od pobitego użytkownika samochodu. Mundurowi z autostradówki rozpoczęli pościg za skradzionym samochodem, złodziej jednak uciekł autostradą A1 do Czech. W tym samym czasie za pośrednictwem policjantów ze Wspólnego Punktu Kontaktowego w Chotěbuz, w którym policjanci z Czech i Polski razem współpracują, zorganizowano blokadę na czeskiej autostradzie D1 i zatrzymano złodzieja w skradzionym mercedesie.

Rudzcy policjanci i prokurator zajmujący się tą sprawą uzyskali już europejski nakaz aresztowania na pochodzącego z Rosji 31-letniego złodzieja. Wkrótce luksusowy mercedes wróci do właściciela, a sprawca rozboju i kradzieży samochodu trafi przed polski wymiar sprawiedliwości.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony