Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posterunek Policji w Mieroszowie otwarty. Służbę na terenie gminy w powiecie wałbrzyskim pełnić będzie na co dzień dziewięcioro funkcjonariuszy

Data publikacji 04.10.2021

Dziewięcioro funkcjonariuszy, w tym czworo dzielnicowych, rozpoczęło służbę w nowo otwartym Posterunku Policji w Mieroszowie, w powiecie wałbrzyskim. Placówka umiejscowiona została w samym centrum miasta, przy pl. Niepodległości 2. Kadrą zarządzać będzie asp. szt. Artur Gargas, policjant z blisko 25-letnim stażem. Doświadczony funkcjonariusz w ostatnim czasie pełnił służbę jako dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, pod który podlega posterunek, a przez wiele lat związany był z pionem prewencji.

W związku z zamknięciem kilka lat temu miejscowego komisariatu, dzielnicowi pełniący służbę na terenie gminy mogli być tam tylko doraźnie. Patrole interwencyjne potrzebowały sporo czasu, aby dojechać do Mieroszowa z odległego o kilkanaście kilometrów Wałbrzycha czy Boguszowa-Gorc. Teraz ponownie policjanci będą na co dzień pełnili służbę patrolową w Mieroszowie oraz miejscowościach ościennych. Obywatele natomiast w ciągu dnia będą mogli przyjść na posterunek z prośbą o pomoc, którą od mundurowych na pewno niezwłocznie otrzymają.

Zaproszonych na piątkową uroczystość gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski. Symboliczny klucz do Posterunku Policji w Mieroszowie asp. szt. Artur Gargas odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Roberta Frąckowiaka oraz Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego.

Łączny koszt wykonania remontu tej jednostki to 361 tysięcy złotych, z czego 21,5 tysiąca złotych kosztował sprzęt teleinformatyczny. Posterunek składa się z pięciu pomieszczeń: poczekalni dla petentów, pokoju kierownika, pokoju służbowego, toalety oraz pokoju socjalnego. W jednostce pracować będzie dziewięciu policjantów prewencji, w tym czterech dzielnicowych. Kierownikiem jednostki został wspomniany wcześniej asp. szt. Artur Gargas, który przez ostatnie lata pracował jako dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, a większość swojej służby związany był właśnie z pionem prewencji.

Posterunek Policji w Mieroszowie swoim zasięgiem obejmować będzie rejon Mieroszowa, Golińska, Nowego Siodła, Łącznej, Różanej, Unisławia Śląskiego, Kowalowej, Sokołowska, Rybnicy Leśnej czy też niewielkiej miejscowości Kamionka. Ma spełniać oczekiwania zarówno policjantów, którym poprawią się warunki pracy, jak i mieszkańców, którzy z każdym kolejnym dniem będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej, mając policjantów na co dzień w swoich miejscowościach.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

 


 

 • Fasada Posterunku Policji w Mieroszowie
 • Klucz do nowego posterunku
 • Poczet sztandarowy
 • Złożenie meldunku
 • Policjanci z pocztu sztandarowego
 • Zgromadzeni goście
 • Wręczenie kluczy
 • Przemówienie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
 • Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mieroszowie

Film Film z otwarcia Posterunku Policji w Mieroszowie

Opis filmu: Film z otwarcia Posterunku Policji w Mieroszowie

Pobierz plik Film z otwarcia Posterunku Policji w Mieroszowie (format mp4 - rozmiar 44.15 MB)

Pliki do pobrania

 • 10.01 KB
  Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony