Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wirtualne mikołajki z mazowiecką Policją

Data publikacji 06.12.2021

Wow, super, ale czad... - tak reagowały pierwsze osoby, po obejrzeniu filmów zrealizowanych w technologii video 360°, z wykorzystaniem okularów VR. Kilkadziesiąt sztuk okularów mazowieccy policjanci przekazali do oddziałów dziecięcych szpitali w Sochaczewie, Płocku, Radomiu i Wyszkowie, a w mikołajki takie prezenty dostawali m.in. kierowcy na drogach Mazowsza.

Okulary VR to możliwość przeżycia tego, co w realu nie byłoby tak łatwo dostępne. A przecież nie każdy ma możliwość wzięcia udziału w akcji, np. na policyjnym pontonie, w radiowozie czy w policyjnym Black Hawku, na drodze, w akcji patrolowania rzeki, udziału w ćwiczeniach z policyjnymi pilotami czy kontrterrorystami. Aby poczuć się jak policjant na akcji teraz wystarczą: telefon z dostępem do internetu oraz specjalne gogle. W tych ostatnich kluczowe są niepozorne, ale niezwykle ważne soczewki, które umieszczone są przed każdym z ekranów (po jednej na każde oko). Zakrzywiają one obraz tak, aby docierając do naszych oczu, sprawiał wrażenie jak najbardziej realistycznego.

Jest to pierwszy tak nowoczesny projekt w historii polskiej Policji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym możemy zaprezentować możliwości specjalistycznego sprzętu, który funkcjonariusze Policji wykorzystują na co dzień w służbie. W tym trudnym czasie, jakim jest pandemia, możemy także być blisko społeczeństwa i w ten sposób przekazywać wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w myśl zasady „pomagamy i chronimy”.

Teraz okulary trafiły do oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Zostały tam przekazane przez miejscowych policjantów. Natomiast funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu przekazali okulary do Placówki Wielofunkcyjnej "Słoneczny Dom" oraz do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. Dodatkowo w mikołajki okulary trafiły także do kierowców na drogach Mazowsza. Kilkaset  obdarowanych osób poprzez wirtualną rzeczywistość będzie miało okazję poczuć się, jak policjanci  na akcji.

Zespół Prasowy KWP/AC/RJ

 • Umundurowana policjantka i policjant przy radiowozie trzymają pudełka prezentowe
 • Umundurowana policjantka i policjant trzymają pudełka prezentowe przy choince
 • Umundurowana policjantka i policjant trzymają pudełko prezentowe, obok nich dwie inne osoby
 • Dziecko siedzące na szpitalnym łóżku z okularami vr przy twarzy
 • Dziecko siedzące na szpitalnym krześle z okularami vr przy twarzy
 • Okulary vr leżące na "masce" radiowozu obok policyjnego logo
 • Umundurowana policjantka na drodze
 • Umundurowana policjantka i policjant przy samochodzie na drodze
 • Umundurowana policjantka i policjant przy samochodzie na drodze
 • Umundurowana policjantka, maskotka policyjna i pielęgniarka stoją obok siebie na korytarzu szpitala
 • Dziecko z okularami vr przy twarzy
 • Umundurowana policjantka i policjant trzymają pudełko prezentowe

Film Mikolajki_z_mazowiecka_Policja.mp4

Pobierz plik Mikolajki_z_mazowiecka_Policja.mp4 (format mp4 - rozmiar 23.94 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony