Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym, policjant z KWP w Krakowie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 24.12.2021

Starszy aspirant Piotr Stachurka z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w dniu wolnym ujął nietrzeźwego kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło w godzinach rannych 19 grudnia br.  Policjant, jadąc swoim samochodem, al. 29 Listopada w Krakowie, za skrzyżowaniem z ulicą Powstańców  zauważył przed sobą fiata tipo, który jechał zygzakiem. Niebezpieczny sposób jazdy zaniepokoił funkcjonariusza. Policjant przyspieszył, a gdy zrównał się z fiatem i zobaczył za jego kierownicą zamroczonego mężczyznę, nabrał pewności, że musi interweniować. Wyprzedził więc fiata  i w tym momencie dostrzegł, że mężczyzna zatrzymał swój pojazd na chodniku. Wtedy policjant zawrócił,  zaparkował przed nim i podszedł do kierowcy,  polecając mu wyłączenie silnika. Poinformował również kierującego, że jest funkcjonariuszem i wzywa na miejsce patrol drogówki. Mężczyzna, słysząc to, wysiadł z auta, po czym chwiejnym krokiem zaczął się oddalać, jednak policjant go zatrzymał i przekazał przybyłym na miejsce funkcjonariuszom ruchu drogowego. Kierowca, którym okazał się 32-letni obcokrajowiec, był agresywny wobec policjantów. Wyzywał ich i próbował  zmusić do odstąpienia od czynności służbowych. Przeprowadzone badanie wskazało, że miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Został więc zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał w komisariacie zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów oraz zmuszania ich do odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

Starszy aspirant Piotr Stachurka po raz kolejny dowiódł, że służba w Policji nie ma ram czasowych. O jego poprzedniej interwencji, w czasie wolnym, kiedy to zatrzymał pijanego kierowcę, pisaliśmy tutaj: Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierowców

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony