Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na sąsiada, dotkliwie go pobił i oparzył wrzącą wodą – został aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 03.01.2022

Bezwzględne, okrutne i zasługujące na szczególne potępienie – tak można określić zachowanie napastnika, który napadł na schorowanego i samotnego 70-latka w jego domu. Zatrzymany w tej sprawie 37-latek jest podejrzany o to, że napadł z nożem w ręku na swojego sąsiada, oparzył go wrzątkiem i przyduszał nogą. Znajomość rejonu służbowego i jego mieszkańców przez dzielnicowych oraz policjanta będącego po służbie sprawiły, że już godzinę po zdarzeniu 37–latek został zatrzymany. W związku z tym, że dokonał rozboju w warunkach recydywy grozi mu nawet 18 lat za kratami. Mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W czwartek, 30.12.2021 r., do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pobitym i zakrwawionym mężczyźnie, który został napadnięty we własnym domu. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości nieopodal Górowa Iławeckiego.

Na miejscu interweniowali dzielnicowi, którzy ustalili, że do mieszkania 70-latka przyszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Następnie przewrócił seniora, bił go i dusił, oblał wrzątkiem, a następnie ukradł mu 1500 zł i uciekł. Dzielnicowi w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że w okolicy domu 70-latka widziano dwóch mężczyzn. Znajomość lokalnej społeczności i rozeznanie w rejonie służbowym sprawiło, że dzielnicowi szybko wytypowali podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa i o swoich przypuszczeniach poinformowali policjantów z wydziału kryminalnego. Ci jadąc na miejsce zdarzenia skontaktowali się z będącym w czasie wolnym od służby policjantem z wydziału kryminalnego, który z uwagi na wcześniejszą służbę w Komisariacie Policji w Górowie Iławeckim znał wskazywanego sprawcę i mógł wiedzieć, gdzie może przebywać.

Traf chciał, że policjant chwilę przed telefonem od kolegów widział poszukiwanego mężczyznę i jego brata w Górowie Iławeckim, jak ci robili zakupy. Policjant pomógł kolegom w zatrzymaniu mężczyzny.

Policjanci ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny miejsca, przesłuchali 37-latka i jego brata, zabezpieczyli znalezione przy nich pieniądze oraz kupioną przez nich odzież i buty. Ustalili także obrażenia ciała pokrzywdzonego 70-latka i przyjęli od niego zawiadomienie o przestępstwie.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że to starszy z braci, 37-latek, napadł na seniora i dopuścił się na nim rozboju. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, do którego częściowo się przyznał. W niedzielę, 02.01.2022 r., Sąd Rejonowy w Bartoszycach na wniosek Policji i prokuratora aresztował 37-latka na 3 miesiące. Za rozbój w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony