Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z powiatu wałbrzyskiego otrzymali podziękowania za pomoc w dotarciu do szpitala

Data publikacji 05.01.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach pomogli błyskawicznie dojechać do szpitala mężczyźnie wiozącemu ojca z objawami zawału serca. Policjanci bez chwili wahania na sygnałach zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do placówki medycznej. Dzięki reakcji mundurowych chory błyskawicznie trafił pod opiekę specjalistów i otrzymał fachową pomoc. Wdzięczny syn wraz z ojcem w skierowanym do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mailu podziękowali policjantom za pomoc.

W swojej codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z różnymi sytuacjami, nawet z takimi, gdzie o ludzkim życiu decydują sekundy. Tak też było w tym przypadku.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na ulicy Strażackiej w Boguszowie-Gorcach. Dwaj funkcjonariusze podczas pełnienia służby zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który jechał z nadmierną prędkością. Okazało się, że mężczyzna wiózł na tylnym siedzeniu do szpitala swojego ojca z podejrzeniem zawału serca. Stan mężczyzny był poważny, liczyła się każda sekunda.

Policjanci podjęli natychmiastową decyzję o pilotażu pojazdu do palcówki medycznej, a o eskorcie powiadomili oficera dyżurnego. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód do wałbrzyskiego szpitala. Dzięki pomocy funkcjonariuszy kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie 85-letni mężczyzna uzyskał pomoc specjalistów.

W ostatnich dniach wdzięczni mężczyźni podziękowali policjantom za pomoc, przesyłając do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wiadomość z podziękowaniami pisząc w niej między innymi:

"Chciałbym złożyć na Pana ręce podziękowanie dla dwóch Policjantów z Boguszowskiego patrolu, którzy 01.01.2022 około godziny 17-ej eskortowali Fiata Pandę, w którym wiozłem mojego tatę do szpitala na ul. Sokołowskiego. (…). Policjanci zatrzymali mnie do kontroli drogowej. Od razu widać było wysoki profesjonalizm i co najważniejsze wysoką kulturę osobistą obydwu Panów. Chcieli pomóc. Dzięki tym Panom do szpitala dojechaliśmy bardzo szybko, a na miejscu czekała już pomoc. Wszystko skończyło się dobrze. Mój tata jest już w domu i chciał też podziękować Panom z patrolu. (...) Jeszcze raz proszę podziękować i przekazać wyrazy szacunku dla tych profesjonalistów."

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony