Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w jej szeregi. Mundurowi wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo, m.in. wobec nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się policjant z Komisariatu Policji w Reszlu, mł. asp. Paweł Ziółkowski, który po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. Być może dzięki takiej reakcji policjanta, udało się uniknąć zagrożenia na drodze, jakie mógł stworzyć nieodpowiedzialny 28-latek.

Dzielnicowy z Reszla mł.asp. Paweł Ziółkowski we wtorek, 05.01.2022 r. około godz.18:30 wracał po służbie swoim autem do domu. W miejscowości Ryn Reszelski w gm. Kolno zauważył, że pojazd marki Opel Corsa zjechał z drogi, uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd, by udzielić pomocy. Kiedy podchodził do auta, z corsy zaczął uciekać zarówno kierowca jak i pasażer. Funkcjonariusz od razu ujął kierującego pojazdem. Szybko wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. Policjant wyczuł od niego alkoholu. Na miejscu zatrzymał się również inny uczestnik ruchu drogowego, który jak się okazało jest strażakiem ochotnikiem. Asystował dzielnicowemu podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia i w ujęciu mężczyzn. Policjant o całej sytuacji powiadomił dyżurnego z Komisariatu Policji w Biskupcu, który na miejsce skierował policyjny patrol. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z Biskupca okazało się , że zarówno 28-letni kierowca jak i pasażer są nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Wkrótce odpowie przed sądem.

To nie pierwsza sytuacji kiedy to mł.asp. Paweł Ziółkowski w czasie wolnym od służby zatrzymuje tych, którzy łamią prawo bądź ukrywają się przed organami ścigania. Nie tak dawno, bo 30.12.2021 r. kiedy to w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy z reszelskiego komisariatu udowadnia, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w służbie, ale także w czasie wolnym.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc pod 112.

(KWP w Olsztynie / sc )

Powrót na górę strony