Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli prąd na potrzeby nielegalnej plantacji

Data publikacji 24.02.2022

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspólnie z tarnogórskimi kryminalnymi, zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Do nielegalnego procederu dochodziło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Radzionkowa. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa, za które grozi im kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców uzyskali informacje o lokalizacji plantacji konopi indyjskich. Na tej podstawie weszli oni do jednego z domów na terenie Radzionkowa, potwierdzając swoje ustalenia i zatrzymując organizatorów nielegalnej uprawy. Przy współpracy z tarnogórskimi kryminalnymi zabezpieczyli łącznie 120 krzewów konopi, z których można było wytworzyć 2700 działek dilerskich narkotyku.

Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 33 lat - mieszkańcy Gliwic i Zabrza, odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste, a także za kradzież energii elektrycznej. Prąd, z którego korzystali z pominięciem licznika, wykorzystywali do zasilania urządzeń na plantacji. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / sc)

  • zabezpieczona plantacja konopi indyjskiej
  • nielegalna plantacja konopi
  • nielegalna plantacja konopi
Powrót na górę strony