Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawo jazdy i skierowany wniosek do sądu. Surowe konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierowcy

Data publikacji 19.04.2022

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość. 42-letni mężczyzna pędził 180 kilometrów na godzinę na tak zwanej 90-siątce i niewiele mniej w obszarze zabudowanym. Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Grozi mu również grzywna do 30 tysięcy złotych.

Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

W sobotę (16 kwietnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zauważyli na drodze wojewódzkiej numer 158 osobówkę, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar w nieoznakowanym radiowozie wskazał 180 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Warto wspomnieć, że z tak dużą prędkością osobowe alfa romeo poruszało się tuż przed wjazdem w obszar zbudowanym. Już na terenie miejscowości videorejstrator wskazał, że kierowca mimo, że jedzie przez miejscowość pędzi niemal 130 kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Nieodpowiedzialna jazda kierowcy będzie miała dla niego surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi na trzy miesiące, odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Dodatkowo jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych. Mężczyźnie grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.   

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Obraz z wideorejestratora pojazdu przekraczającego prędkość
  • Obraz z wideorejestratora pojazdu przekraczającego prędkość

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.91 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.33 KB
  • 194.28 KB
Powrót na górę strony