Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka trojga krakowskich dilerów

Data publikacji 26.04.2022

Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone ponad 3 kg mefedronu oraz 2,3 kg marihuany - to wynik realizacji przeprowadzonej w minionym tygodniu przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z komendy wojewódzkiej i krakowskiej komendy miejskiej. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty posiadania i udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Sąd zastosował wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące, natomiast kobieta została objęta dozorem Policji. Grozi im do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowali szajkę rozprowadzającą na terenie miasta środki odurzające. W środę, 20 kwietnia 2022 r. razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie weszli do jednego z domów w Dębnikach, gdzie zatrzymali dwóch braci w wieku 29 i 30 lat oraz ich 25-letnią znajomą. Podczas przeszukania zajmowanego przez nich lokum oraz terenu posesji funkcjonariusze znaleźli hurtowe ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 200 tys. zł. Wśród zabezpieczonych środków znalazło się ponad 3 kg mefedronu oraz 2,3 kg marihuany. Narkotyki te były hermetycznie zapakowane w  foliowych workach. Funkcjonariusze natrafili także na wagę elektroniczną oraz młynek, które służyły do porcjowania środków odurzających w celu ich sprzedaży indywidualnym klientom. Policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania również smartfony i gotówkę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Natomiast 25-latkę prokurator objął dozorem Policji. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / sc)

  • policjant pobiera odcisk dłoni zatrzymanej kobiecie
  • dwa worki foliowe z marihuaną
  • policjant pobiera odcisk dłoni zatrzymanego mężczyzny
  • Podręczna waga z rozsypanym białym proszkiem oraz woreczek na marihuaną
  • policjant wykonuje zdjęcie zatrzymanemu mężczyźnie
  • policjant  wykonuje zdjęcie zatrzymanej kobiecie
  • foliowy woreczek z białym proszkiem
  • foliowy woreczek z białym proszkiem
  • Zabezpieczone przedmioty - telefony, pieniądze złotówki oraz funty

Film Wpadka trojga krakowskich dilerów

Pobierz plik Wpadka trojga krakowskich dilerów (format mp4 - rozmiar 15.79 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony