Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polski policjant w czasie wolnym od służby uratował tonącego turystę w Chorwacji

Data publikacji 22.08.2022

Sierż. szt. Marcin Celi, pracujący na co dzień w Samodzielnym Poddziale Prewencji Policji w Radomiu, a delegowany do pełnienia służby w rejonie Splitu w Chorwacji, w czasie wolnym od służby uratował tonącego turystę, obywatela Bośni i Hercegowiny.

Sierż. szt. Marcin Celi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, jest kolejnym funkcjonariuszem, który udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, nawet na wolnym. W tym sezonie wakacyjnym jest jednym z policjantów delegowanych do pełnienia służby na terenie Chorwacji, w rejonie Splitu.

W ubiegłym tygodniu mundurowy w czasie wolnym od służby odpoczywał na jednej z plaż w miejscowości Split w Chorwacji. Około godziny 13.00, pływając, zauważył młodego mężczyznę, który zsunął się z materaca i zaczął się topić. Policjant zareagował od razu i ruszył z pomocą, wyciągnął tonącego z wody i położył go na materacu. Funkcjonariusz uspokoił młodego człowieka i pomógł mu dopłynąć do brzegu, gdzie czekali jego rodzice. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego turysta z Bośni i Hercegowiny cały i zdrowy wyszedł z tej niebezpiecznej sytuacji.

Ten sam policjant na początku czerwca, wspólnie ze swoim partnerem z patrolu, wskoczyli do zalewu na osiedlu Borki w Radomiu, gdzie topił się mężczyzna. Sierż. sztab. Marcin Celi zanurkował i odnalazł mężczyznę na dnie. Następnie wspólnie z drugim policjantem wyciągnęli go z dna i doholowali do pomostu. To oni prowadzili resuscytację do czasu przekazania mężczyzny pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze do 31 sierpnia bieżącego roku. asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy jak każdego roku, licznie odpoczywają w Chorwacji i Bułgarii.

(KWP w Radomiu / mw)

  • czterej umundurowani policjanci stoją obok siebie, pierwszy od lewej to polski policjant
  • umundurowany polski policjant siedzi na murku
  • pięciu umundurowanych policjantów idzie ulicą, drugi od prawej to policjant z Polski
Powrót na górę strony