Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje węgierskiej Policji dla funkcjonariuszy CBZC

Data publikacji 16.09.2022

14 września br. podczas wizyty na Węgrzech Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadinsp. Adam Cieślak odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji na Węgrzech generała dr. Sándora TÖREKI oraz Komendanta Stołecznego Policji w Budapeszcie generała dr. László NAGY pamiątkowe ryngrafy Policji węgierskiej oraz podziękowania dla funkcjonariuszy CBZC za podjęte miesiąc wcześniej działania, w wyniku których zablokowali i odzyskali 1 400 000 zł na rzecz jednego z węgierskich podmiotów gospodarczych, który padł ofiarą internetowego oszustwa.

14 września 2022 roku podczas wizyty na Węgrzech Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadinsp. Adam Cieślak i oficer Łącznikowy Policji na Węgrzech mł.insp. Bogusław Kołdys odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji na Węgrzech generała dr. Sándora TÖREKI oraz Komendanta Stołecznego Policji w Budapeszcie generała dr. László NAGY gratulacje i pamiątkowe ryngrafy Policji węgierskiej.

Przed miesiącem policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podczas szybko podjętych czynności przeciwko przestępcom posługującym się internetem w sprawny i szybki sposób zablokowali i odzyskali 1 400 000 na rzecz poszkodowanego oszustwem podmiotu węgierskiego. Było to o tyle utrudnione, że sprawcy, wykorzystując skomplikowane narzędzia socjotechniczne oraz podrabiając dokumenty byli w stanie działać jako słowacki podmiot gospodarczy na szkodę firmy węgierskiej, a środki były transferowane między innymi do Polski.

(Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości / mw)

  • dwaj węgierscy policjanci ściskają dłoń polskiego oficera Policji
  • w pomieszczeniu znajdują się trzej węgierscy policjanci - widok z tyłu, a przodem do nich stoi dwóch polskich oficerów Policji
  • czterech umundurowanych policjantów w pomieszczeniu pozuje do zdjęcia. Od lewej stoją dwaj węgierscy policjanci, a dwaj kolejni to polscy oficerowie Policji
Powrót na górę strony