Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szefowie Policji Polski i Estonii spotkali się w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji 30.11.2022

W dniu 30 listopada 2022 r. Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk spotkał się z Dyrektorem Generalnym Generalnego Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii, generałem Elmarem Vaherem.

W spotkaniu zorganizowanym w Sali im. Generałów Polskiej Policji w budynku Komendy Głównej Policji udział wzięli przedstawiciele najwyższego szczebla kierowniczego obu formacji. Obok Komendanta Głównego Policji w wydarzeniu uczestniczyli jego dwaj Zastępcy – nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz nadinsp. Roman Kuster, a także Zastępca Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, nadkom. Marcin Bednarz.

Z kolei Dyrektorowi Generalnemu Generalnego Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii towarzyszyli Pan pułkownik Egert Belitšev, Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Zarządzania Granicami, Pan pułkownik Meelis Saarepuu, Szef Biura Straży Granicznej Prefektury Południowej oraz estoński Oficer Łącznikowy w Polsce, pan Tarmo Kohv.

W trakcie dzisiejszego spotkania poruszono problematykę zwalczania cyberprzestępczości. Gen. insp. Jarosław Szymczyk przyznał, że cyberprzestępczość staje się jednym z głównych wyzwań organów ścigania, tak w Polsce, jak i na świecie. Stawia to przed Policją konieczność ciągłego poszukiwania nowych metod działania, a od funkcjonariuszy Policji nieustannego podnoszenia kompetencji, innowacyjnego podejścia oraz umiejętności szybkiej adaptacji do stale zmieniających się trendów oraz modus operandi cyberprzestępców.

Komendant Główny Policji wyraził przekonanie, że polska Policja jest należycie przygotowana, by uczestniczyć i wspierać międzynarodowe przedsięwzięcia wymierzone w ten rodzaj przestępczości, a wyrazem tej gotowości jest działalność najnowszej w strukturach polskiej Policji jednostki organizacyjnej - Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Obie strony zapewniły o woli ścisłej współpracy w zwalczaniu cyberzagrożeń oraz w innych obszarach ważnych dla wspólnego bezpieczeństwa.

(BMWP KGP/ foto: Jacek Herok Gazeta Policyjna)

  • Komendant Główny Policji podaje dłoń przybyłym gościom, z tyłu widać flagi unijne i flagi Polski, a na ścianie godło Polski
  • po lewej stronie za stołem siedzą czterej umundurowani oficerowie Policji i mężczyzna w garniturze, na przeciwko nich również za stołem siedzą czterej mężczyźni w garniturach. Z tyłu widać flagi unijne i flagi Polski oraz godło Polski
  • tyłem do fotografa za stołem siedzą czterej mężczyźni w garniturach, na przeciwko nich czterej umundurowani oficerowie Policji i mężczyzna w garniturze. Z lewej strony widać rzucone na ekran logo CBZC
Powrót na górę strony