Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali dwóch mężczyzn

Data publikacji 03.07.2023

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali kolejne osoby poszukiwane listami gończymi. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku lat. Funkcjonariusze zatrzymali 36-latka w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie. Drugi z nich został zatrzymany na terenie Królestwa Niderlandów. Byli poszukiwani od 2021 roku.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali kolejne osoby, które od kilku lat ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

W połowie czerwca 2023 roku, policjanci tego wydziału zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Przemyślu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania i przebywał głównie na terenie Niemiec. Kiedy wrócił do Polski, został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Warszawy w wynajmowanym mieszkaniu. Ma na swoim koncie m.in. liczne oszustwa jakich dopuścił się na terenie całego kraju. Za popełnione przestępstwa mężczyzna najbliższe 6 lat spędzi w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze prowadzą swoje działania nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Kolejnym zatrzymanym mężczyzną okazał się 33-latek, za którym Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała list gończy. Był też poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Poszukiwany był za popełnienie szeregu przestępstw, m.in. za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Intensywne czynności przyczyniły się do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. Okazało się, że przebywa na terenie Królestwa Niderlandów.

W związku z tym, w celu zlokalizowania i zatrzymania poszukiwanego, podjęto współpracę za pośrednictwem ENFAST - europejskiej sieci współpracy policyjnej, zajmującej się poszukiwaniami najbardziej niebezpiecznych przestępców. Wspólnie działania funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Rzeszowie, Biura Kryminalnego KGP oraz policji niderlandzkiej doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w kwietniu br. na terenie Niderlandów. 27 czerwca 2023 roku mężczyzna został przekonwojowany z lotniska w Schiphol (Niderlandy) do Warszawy, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym Warszawa - Służewiec, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony