Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali przejazd karetki z pacjentem po udarze

Data publikacji 11.09.2023

W sobotę po południu policjanci z pruszczańskiej drogówki pilotowali przejazd karetki pogotowia z pacjentem po udarze. W karetce po drodze awarii uległy sygnały uprzywilejowania, a transport ze Starogardu Gdańskiego do szpitala UCK w Gdańsku musiał być przeprowadzony jak najszybciej. Dzięki pomocy mundurowych karetka z pacjentem w ciągu 15 minut z bramek autostrady A1 dotarła do szpitala.

W sobotę, 9 września po godzinie 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego. W karetce, która autostradą A1 wiozła pacjenta po udarze ze Starogardu Gdańskiego do Szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku podczas jazdy awarii uległy sygnały uprzywilejowania. W tej sytuacji szybki transport pacjenta był oczywiście priorytetem dla służb.

Dyżurny natychmiast skierował na bramki autostrady patrol z pruszczańskiego wydziału ruchu drogowego. Policjanci szybko dotarli na miejsce. Mundurowi przy użyciu sygnałów uprzywilejowania pilotowali przejazd karetki aż do samego szpitala UCK w Gdańsku. Dzięki pomocy mundurowych karetka z pacjentem w ciągu 15 minut dotarła z bramek autostrady A1 do placówki leczniczej.

(KWP w Gdańsku / kc) 

Powrót na górę strony