Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Policji z Prezydentem Policji Brandenburgii w Poczdamie

Data publikacji 11.09.2023

W dniach 5-7 września 2023 r. w Poczdamie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Prezydium Policji w Brandenburgii, na które zaproszeni zostali przedstawiciele Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Program spotkania obejmował między innymi spotkanie Zastępcy Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji insp. Michała Grzelca, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Szymona Sędzika i pozostałych członków delegacji polskiej policji z Prezydentem Policji Brandenburgii Oliverem Stepien, Wiceprezydentem Rogerem Hoppner oraz Pełnomocnikiem do spraw stosunków polsko-niemieckich Ulfem Buschmann.

Tematem rozmów było pogłębienie współpracy polsko-niemieckiej w zakresie zwalczania przestępczości międzynarodowej, wymiana wzajemnych doświadczeń i wstępne ustalenie kolejnych spotkań. W trakcie wizyty polskiej delegacji w siedzibie Prezydium Policji w Brandenburgii odbył się pokaz Dyrekcji Służb Specjalnych, który obejmował prezentację jednostek kompanii operacyjnej z wykorzystaniem armatki wodnej, prezentację sprzętu technicznego i operacyjnego, a także taboru wodnej policji.

Przebieg i atmosfera spotkania dają gwarancję dobrej współpracy polsko-niemieckiej, której efekty widoczne będą w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości międzynarodowej.

(Biuro Kryminalne KGP)

Powrót na górę strony