Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja z Teksasu w Krakowie

Data publikacji 03.10.2023

W dniach 24 - 28 września br. małopolska Policja gościła delegację przedstawicieli służb porządku prawnego i wymiaru sprawiedliwości stanu Teksas w USA. W skład delegacji wchodzili Szeryf Hrabstwa Brazos Wayne Dicky, Zastępca Szeryfa Hrabstwa Montgomery Damon Hall, oficer śledczy Prokuratury Hrabstwa Montgomery Jan Buckholtz, Zastępca Szefa Departamentu Policji w Houston Chandra Hatcher oraz profesor prawa karnego i kryminologii oraz dyrektor ds.inicjatyw międzynarodowych na Wydziale Prawa Karnego Uniwersytetu Stanowego Sama Houstona w Huntsville Jurg Geber.

Wizyta zorganizowana została przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją a Sam Houston University. Podczas pobytu delegatów na terenie garnizonu małopolskiego mieli oni okazję zapoznania się z funkcjonowaniem, organizacją oraz specyfiką pracy małopolskiej Policji, jak również możliwościami kooperacji z innymi służbami.

Swoją wizytę w Krakowie goście rozpoczęli od spotkania się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem oraz Wojewodą Małopolskim Panem Łukaszem Kmitą podczas Dnia Otwartego małopolskiej Policji pn. „Poznaj nas! IV Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2023” zorganizowanym w oddziale Prewencji Policji w Krakowie. Delegaci wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia, po którym mieli okazję zapoznać się z procedurami postępowania Policji na miejscu wypadku czy zdarzeń kryminalnych oraz zobaczyć sprzęt transportowy, jakim małopolscy funkcjonariusze posługują się w służbie.

Naszym gościom zaprezentowano również specyfikę służby w naszym regionie oraz zagadnienia związane z działaniami podejmowanymi na rzecz bezpieczeństwa. Ze szczególnym zainteresowaniem delegaci przyjęli prezentacje dotyczące działań podejmowanych przez naszą drogówkę m.in. w zakresie zwalczania nielegalnych wyścigów samochodowych jak też zagadnień związanych z Krajową Mapą Zagrożeń/ bezpieczeństwa.

W trakcie wizyty goście z USA odwiedzili również służby i instytucje współdziałające na co dzień z małopolską Policją, wzięli udział na przykład w spotkaniu z przedstawicielami Sądu Okręgowego w Krakowie, gdzie mogli poznać m.in. służbę policjantów Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Ważnym dla nich punktem programu były także wizyty w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie, jak również w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Krakowie.

Delegaci spotkali się także z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy opowiedzieli o tym, jak krakowska Policja dba o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów przybywających do naszego regionu z całego świata.

Na zakończenie swojej wizyty przedstawiciele służb porządku prawnego i wymiaru sprawiedliwości stanu Teksas spotkali się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem, z którym podsumowali swoją wizytę w Krakowie.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony