Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż do szpitala dla ratowania życia

Data publikacji 13.10.2023

Służba policjanta ma to do siebie, że nigdy nie wiadomo, z jakimi sytuacjami trzeba się będzie zmierzyć. Bywają i takie, że czas odgrywa rolę w walce o życie. Tak było w Złotnikach Kujawskich.

W czwartek, 12 października policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich sierżant sztabowy Marek Baranowski i młodszy aspirant Mariusz Fałdziński pełnili służbę na terenie gminy. Około godziny 18.00 do patrolu podbiegł mężczyzna z pojazdu marki Volvo. Powiedział, że  jest potrzebna pilnie pomoc dla wiezionej przez niego pasażerki.

Mężczyzna powiedział, że kobieta jest po porodzie i dostała silnego krwotoku. Jej samopoczucie pogarszało się z minuty na minutę. Kierowca twierdził, że z uwagi na czas oczekiwania na zespół medyczny i obawę o życie kobiety podjął decyzję o samodzielnym przewiezieniu jej do szpitala.

Policjanci od dyżurnego inowrocławskiej komendy uzyskali zgodę na zorganizowanie pilotażu do szpitala w Bydgoszczy. Po chwili radiowóz na sygnałach dźwiękowych i świetlnych „prowadził” pojazd volvo drogą krajową numer 25 w kierunku bydgoskiego szpitala. Podczas trasy policjanci nawiązali kontakt ze szpitalem informując, że jedzie pacjentka, której życie lub zdrowie może być zagrożone. Po dotarciu do bydgoskiej lecznicy kobieta została przekazana służbie medycznej.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Film Policyjny pilotaż do szpitala dla ratowania życia

Pobierz plik Policyjny pilotaż do szpitala dla ratowania życia (format mp4 - rozmiar 1.5 MB)

Powrót na górę strony