Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca dwóch rozbojów zatrzymany przez kryminalnych z Bydgoszczy

Data publikacji 26.02.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna najpierw napadł na sklep w Nowej Wsi Wielkiej, po czym godzinę później, powtórzył swój czyn w jednej z miejscowości niedaleko Złotnik Kujawskich (pow. inowrocławski). Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma swój początek ponad tydzień temu w sobotę, 17 lutego 2024 roku. Tego dnia dyżurny z bydgoskich Wyżyn został poinformowany o rozboju w sklepie, do którego doszło w Nowej Wsi Wielkiej. Wysłany na miejsce patrol zgromadził informacje dotyczące zajścia i wyglądu sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Następnie poszedł na zaplecze i zabrał pracującej tam kobiecie telefon oraz portfel, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Godzinę po tym zajściu, kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej dowiedzieli się o kolejnym rozboju, jednak tym razem na terenie powiatu inowrocławskiego. Działanie sprawcy było takie samo, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego policjanci powiązali ze sobą te dwa zdarzenia.

Profesjonalne działania kryminalnych doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania, w środę, 21 lutego, sprawcy i przedstawienia mu zarzutów. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw. W związku z czym odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu wyższa kara.

W piątek 23 lutego decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Film Sprawca dwóch rozbojów zatrzymany przez kryminalnych z Bydgoszczy

Pobierz plik Sprawca dwóch rozbojów zatrzymany przez kryminalnych z Bydgoszczy (format mp4 - rozmiar 44.6 MB)

Powrót na górę strony