Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji uratowali życie 9-miesięcznego chłopca

Data publikacji 21.03.2024

Dzięki szybkim działaniom, a także współpracy służb, 9-miesięczny Leon trafił na czas pod opiekę medyków. Policjant, druh Ochotniczej Straży Pożarnej, dyżurny piotrkowskiej jednostki, a także personel medyczny stanęli na wysokości zadania, by nieść pomoc chłopcu. Dzięki temu mały Leon, pod opieką medyków dochodzi do zdrowia.

20 marca 2024 roku w Przygłowie, (gmina Sulejów), odbywał się protest rolników, którzy w godzinach 7:00 - 15:00 blokowali drogę krajową nr 12. Do zabezpieczenia protestu skierowano również patrol, w którym służbę pełnił funkcjonariusz Komisariatu Policji w Sulejowie młodszy aspirant Marcin Bednarek oraz druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejowie Dawid Kowalski.

W pewnym momencie do patrolu podbiegła roztrzęsiona kobieta, która oświadczyła, że jej 9-miesięczny syn zaczął robić się siny, dostał drgawek, po czym stracił przytomność i ma problemy z oddychaniem. Kobieta oświadczyła również, że syn przebywa obecnie pod opieką babci, a ona sama nie mogła się dodzwonić na numer alarmowy. Kobieta wskazała miejsce, gdzie chłopiec przebywał. Policjant i strażak natychmiast pojechali pod wskazany adres. Od razu zauważyli, że dziecko miało wysoką temperaturę. Oddech był słabo wyczuwalny. Policjant podjął decyzję o przewiezieniu dziecka wraz z matką do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierował się do Piotrkowa, wiedząc, że w tym przypadku każda minuta jest na wagę złota.

Pomimo prowadzonego w tym miejscu strajku, radiowóz przejechał „korytarzem życia” utworzonym przez rolników. O powyższym zdarzeniu poinformował również dyżurnego, który zdając sobie sprawę, jak ważną rolę w tym przypadku odgrywa czas, zadzwonił do szpitala, aby poinformować o całym fakcie medyków. Kiedy patrol dojechał na miejsce lekarz wraz z medykami już czekali, by jak najszybciej udzielić pomocy dziecku. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy służb pomoc przyszła na czas, a mały Leon jest bezpieczny pod opieką medyków.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony