Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów wobec motocyklistów

Data publikacji 09.04.2024

1 kwietnia br. Policja rozpoczęła akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Podczas weekendu, jasielscy policjanci zatrzymali dziewięć praw jazdy motocyklistom, którzy zbyt mocno „odkręcali” manetki w swoich pojazdach.

Dobre warunki atmosferyczne i wysoka temperatura spowodowały, że na drogach mogliśmy zaobserwować wzmożony ruch motocyklistów, którzy wybrali się w trasę lub na zloty, aby zainicjować nowy sezon. Jazda na motocyklu daje wiele radości, należy pamiętać jednak, aby zawsze zachować zdrowy rozsądek i stosować się do ograniczeń prędkości.

W ubiegły weekend, policjanci z jasielskiej drogówki czuwali nad tym, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Wpisując się w akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” zwracali uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości przez motocyklistów.

Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy tym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W sześciu przypadkach kierowcy otrzymali wysokie mandaty, natomiast w trzech, funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” potrwa do 20 czerwca br. Podczas działań policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na przypadki łamania przepisów nie tylko przez kierujących jednośladami, ale także przez innych użytkowników dróg, którzy swoim działaniem zagrażają wszystkim kierowcom poruszającym się na dwóch kółkach.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony