Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w samą porę... we Francji

Data publikacji 26.04.2024

1500 kilometrów - taka odległość dzieliła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu od osoby, która potrzebowała pomocy. Dzięki szybkiej reakcji 50-latek uskarżający się na dolegliwości sercowe został odnaleziony przez francuskich policjantów i trafił do szpitala w Caen.

W środę, 24 kwietnia 2024 r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, którego życiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Sytuacja była o tyle skomplikowana, że według wskazań dyspozytora firmy transportowej, osoba potrzebująca pomocy przebywała we Francji.

Dyżurny z Opola niezwłocznie nawiązał kontakt z Dyżurnym KWP w Opolu, a następnie Biurem Współpracy Międzynarodowej Policji KGP. Podał wszystkie dane dotyczące lokalizacji oraz informację, że mężczyzna uskarża się na dolegliwości sercowe i nie jest w stanie sam wezwać pomocy.

Zebrane informacje zostały przekazane francuskiej policji. Tamtejsze służby przystąpiły do działania. Finał tej międzynarodowej współpracy okazał się szczęśliwy. Mężczyzna został odnaleziony i przewieziony do szpitala w Caen. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że 112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM. Numer alarmowy 112 odbierany jest w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów numerów alarmowych.

(KWP w Opolu / kc)

Powrót na górę strony