Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piłkarz w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 28.10.2009

Policjanci zatrzymali 27-letniego piłkarza I-ligowej drużyny, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zarabiającej na fikcyjnym eksporcie kart pre-paid. Podejrzany zajmował się akwizycją wyszukując hurtowych odbiorców kart. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale lista zarzutów przeciwko niemu może się wydłużyć.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zajmują się tą sprawą od ponad roku. Przez kilka miesięcy rozpracowywali przestępców, którzy zarabiali miliony złotych na handlu kartami doładowującymi telefony komórkowe.

Policjanci prześledzili przestępczy proceder. Nielegalne dochody przestępców generował wyłudzony podatek VAT. Podejrzani "zorganizowali" fikcyjny eksport kart. Deklarowali, że karty sprzedają za granicą, dzięki czemu występowali w urzędach skarbowych o zwrot VAT-u. Zarabiali też sprzedając karty w konkurencyjnych cenach.

Podejrzani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą. 11 października br. policjanci z Rzeszowa zatrzymali jej lidera i pomysłodawcę tego procederu. Zatrzymany ukrywał się od czterech lat. Więcej o tej realizacji - kliknij.

Tym razem policjanci z KWP w Rzeszowie zatrzymali kolejnego członka grupy. 27-letni piłkarz, reprezentujący barwy jednej z I-ligowych drużyn, usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci ustalili, że piłkarz zarobił na niezgodnej z prawem działalności ok. 50 tys. złotych. Jego rola w grupie polegała na wyszukiwaniu klientów i oferowaniu hurtowniom kart.

27-latek wyszedł na wolność, prokurator przyjął od niego poręczenie majątkowe w kwocie 12 tysięcy złotych, zatrzymał mu paszport. Nie jest wykluczone, że obciążą go kolejne zarzuty.

Policjanci zatrzymali dotąd dziesięciu podejrzanych, trzej zostali tymczasowo aresztowani. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony