Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Polski i Słowacji uczestniczą w warsztatach

Data publikacji 28.10.2009

Polscy i słowaccy policjanci uczestniczą dziś w kolejnych warsztatach szkoleniowych w ramach projektu „Rozwój polsko – słowackiej współpracy transgranicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości”. Policjanci słowaccy spotkali się także z rzeszowskimi dziennikarzami.

W Auli budynku KWP w Rzeszowie trwają warsztaty szkoleniowe w ramach projektu „Rozwój polsko – słowackiej współpracy transgranicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości”.

Jest to kolejny etap szkoleń obejmujący wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy policjantami z Polski i Słowacji. Tematyka dzisiejszego szkolenia obejmuje:

* Przyczyny i społeczne skutki występowania przestępczości transgranicznej na wschodniej granicy Unii Europejskiej

* Działalność Wspólnego Punktu Kontaktowego w Barwinku: polsko-słowacka wymiana informacji

* Wzajemną współpracę Policji polskiej i słowackiej w zakresie wymiany informacji dotyczących zagrożeń kryminalnych i kryzysowych

* Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w obszarze przygranicznym

* Ocenę efektywności polsko-słowackich patroli w obszarze przygranicznym

Słowaccy funkcjonariusze spotkali się także z dziennikarzami, którzy pytali o zasady ruchu drogowego i kontrole kierowców na Słowacji.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Szczegółowego „Zapobieganie i zwalczanie przestępczości 2007” Komisji Europejskiej – Dyrektoriat Generalny Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony