Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po latach poszukiwań na podstawie ENA powróci do ojczyzny

Data publikacji 17.12.2009

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy ustalili miejsce pobytu poszukiwanej od sześciu lat 54-letniej kobiety. Przy współpracy z policjantami z Wielkiej Brytanii, wczoraj mieszkanka Bydgoszczy trafiła do aresztu. Teraz sąd zadecyduje kiedy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zostanie przekazana stronie polskiej.

Mieszkanka Bydgoszczy ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku lat. Poszukiwaniem 54-letniej kobiety policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajęli się dokładnie 25 lipca 2003 r. Tego dnia prokurator wydał za nią list gończy. Poszukiwana ma na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, a nawet przetrzymywanie innej osoby wbrew jej woli i zmuszanie jej do określonego działania.

Kryminalni od początku wiedzieli, że kobieta przebywa poza granicami Polski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że "podróżuje” po Europie Zachodniej. Na początku listopada policjanci zdobyli informację, że 54-latka przebywa w jednym z miast na terenie Wielkiej Brytanii. Pozostało tylko rozpocząć procedurę ekstradycyjną. Dzięki współpracy z Interpolem dwa dni temu (we wtorek 15 grudnia) brytyjscy policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania. Teraz w areszcie oczekuje na decyzję sądu, kiedy po długiej podróży powróci do ojczyzny.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony