Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z BMWP KGP uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 14.01.2010

W niespełna kilka godzin od zgłoszenia podejrzenia próby popełnienia samobójstwa przez ojca kobiety z Irlandii, policjanci z Biura Międzynarodowej Współpracy KGP uratowali desperata. Nie bez znaczenia było szybkie działanie, sprawnie przekazywane informacje i współpraca z policjantami z Dublina i z Polski, gdyż mężczyzna po zażyciu większych ilości tabletek nasennych, wymagał natychmiast pomocy pogotowia ratunkowego.

Około godziny 18:00 do dyżurnego Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji zadzwoniła kobieta z Irlandii, która poinformowała o tym, że cztery godziny wcześniej odebrała wiadomość SMS od swojego ojca o tym, że zamierza popełnić samobójstwo. Kobieta poprosiła o pomoc. Rozmówczyni powiedziała również, że jej ojciec cierpi na depresję i zażywa leki antydepresyjne. Dyżurny BMWP KGP poprosił 27-latkę, aby udała się do najbliższej jednostki Policji w Dublinie i oficjalnie złożyła zawiadomienie. Z kolei sam natychmiast przekazał tę informację dyżurnemu KWP w Gorzowie Wlkp., by jak najszybciej pod wskazany adres został wysłany patrol.

Funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres. Zastali tam ojca zaniepokojonej kobiety, który wymagał pomocy pogotowia ratunkowego. Jak ustalono, mężczyzna zażył większą ilość tabletek nasennych.

Starszy człowiek został przekazany pod opiekę lekarzy. Policjanci wyjaśniają przyczyny, dla których chciał się on targnąć na swoje życie.

(źródło: KGP)

Powrót na górę strony