Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozszerzenie przygranicznej współpracy polsko-czeskiej

Data publikacji 15.01.2010

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego już wkrótce pełnić będą wspólne patrole z czeskimi policjantami w Pecu i Szpindlerowym Młynie, a funkcjonariusze tamtych jednostek pojawią się w patrolach po stronie polskiej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym.

Wczoraj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z policjantami z Czech w sprawie rozszerzenia współpracy o wspólne patrole policji polskiej i czeskiej w Pecu i Szpindlerowym Myłynie.

Ze strony Policji polskiej, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ścisłego kierownictwa jeleniogórskiej komendy miejskiej oraz poszczególnych pionów -- kryminalnego, ruchu drogowego, prewencji i komunikacji społecznej oraz przedstawiciele dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Policję czeską reprezentowali natomiast Komendant z Trutnova, z Komisariatu w Pecu i Szpindlerowym Młynie oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradec Kralove.

Wcześniej jeleniogórscy policjanci rozpoczęli już współpracę z policjantami z Jablonca, Semily i Liberca m.in. w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej oraz zabezpieczania imprez masowych po obu stronach granicy. Wspólne patrole i współpraca pomiędzy polską i czeską policją dotyczące przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości, pomocne będą przy poszukiwaniu osób i utraconych przedmiotów.

Rozszerzając współpracę o wspólne patrole policji obu krajów w Pecu i Szpindlerowym Młynie wzięto pod uwagę przede wszystkim to, że w okresie zimowym w tych miejscowościach jest około 50 procent turystów z Polski, którzy przyjeżdżają tam na narty. Na spotkaniu ustalono, że pierwsze patrole polsko - czeskie w tych miejscowościach, pojawią się już w drugiej połowie stycznia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony