Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs Główny MEPA

Data publikacji 29.03.2010

Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie dokonał dziś uroczystego otwarcia polskiej edycji 18. Kursu Głównego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej MEPA, w której uczestniczy 26 policjantów kryminalnych z 8 państw członkowskich MEPA: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier, Niemiec i Szwajcarii.

Środkowoeuropejska Akademia Policyjna (MEPA) stanowi ważny element europejskiego procesu integracji służb policyjnych oraz skutecznych rozwiązań w zwalczaniu transgranicznej przestępczości zorganizowanej. System szkolenia w ramach Akademii ma na celu przede wszystkim pogłębienie wiedzy słuchaczy na temat współpracy międzynarodowej w dziedzinie zwalczania przestępczości, zapoznania słuchaczy z systemami ścigania karnego, zadaniami i metodami pracy policji współpracujących ze sobą państw.

Kurs Główny jest najważniejszym przedsięwzięciem dydaktycznym Akademii, trwa 11 tygodni i jest realizowany w systemie bloków tematycznych (teoretyczno-praktycznych) w ośrodkach szkoleniowych państw członkowskich MEPA i w siedzibie Federalnego Urzędu Kryminalnego w Berlinie. Polska edycja będzie trwała tydzień (do 2 kwietnia).

W ramach powyższego przedsięwzięcia będą realizowane zajęcia obejmujące między innymi następujące tematy: “Nielegalna produkcja i przemyt papierosów”, "Kradzieże ciężarówek i ładunków z ciężarówek", ,,Przestępczość samochodowa w zawiązku z oszustwami ubezpieczeniowymi '', ,,Przestępczość narkotykowa – szlak bałkański'', "Fałszerstwa pieniędzy – policyjno-kryminalne aspekty przed i po wprowadzeniu euro", ,,Współpraca instancji kontrolnych w Polsce: Służba Celna – Policja – Straż Graniczna''.

Powrót na górę strony