Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta studentów z Rotterdamu

Data publikacji 21.04.2010

50-osobowa grupa studentów z Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rotterdamie odwiedziła wczoraj Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. Studenci zainteresowani byli pracą Policji, a w szczególności pracą policjantów zajmujących się problematyką nieletnich.

W lutym w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył przedstawiciel uczelni holenderskiej – Han Bakker oraz pełnomocnik ds. współpracy z zagranicą Kolegium Karkonoskiego. Ustalono wówczas szczegóły wizyty holenderskich studentów.

Wizyta studentów z Rotterdamu odbyła się w ramach współpracy międzynarodowej z Kolegium Karkonoskim. W dzisiejszym spotkaniu policję reprezentowali: Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak, zastępca podinsp. Zbigniewem Markowskim. Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zapoznali studentów z przestępczością nieletnich w kotlinie jeleniogórskiej. W tym celu został przygotowany pokaz multimedialny. Po prezentacji goście zadawali wiele pytań dotyczących przestępczości nieletnich, a w szczególności przestępczości narkotykowej oraz problemów młodych ludzi w związku z piciem alkoholu.

Na koniec goście mogli zobaczyć salę Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA, gdzie znajdują się mundury policjantów z całego świata oraz wiele innych policyjnych pamiątek. Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze wręczył przedstawicielowi uczelni holenderskiej na pamiątkę wizyty policyjną maskotkę komisarza lwa.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony