Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione we Włoszech, odzyskane w Warszawie

Data publikacji 23.06.2010

Audi A6 o wartości 75 tys. złotych skradzione we Włoszech odzyskali policjanci ze stołecznego wydziału dw. z przestępczością samochodową. Było to możliwe dzięki współpracy z Interpolem. Zatrzymano obywatela Wietnamu, który użytkował samochód. Wiadomo, że auto na sfałszowanych dokumentach zarejestrowano na jedną z firm leasingowych w Warszawie.

Najpierw policjanci stołecznej „samochodówki” w ramach współpracy z Interpolem ustalili, że w Warszawie może znajdować się skradzione w styczniu 2008 roku audi A6. Z ustaleń policjantów wynikało, że samochód został dostarczony do Polski z Włoch przez Niemcy, a następnie na podstawie sfałszowanych włoskich dokumentów zarejestrowany w jednym z wydziałów komunikacji.

Jak ustalili policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową, auto zostało zarejestrowane na jedną z firm leasingowych, a użytkowany był przez przedstawiciela firmy mającej siedzibę w Wólce Kosowskiej. Szybko też zlokalizowali skradzione audi warte 75 tys. złotych i zabezpieczyli je na parkingu depozytowym. Zatrzymano obywatela Wietnamu, który je użytkował.

Prowadzone postępowanie wyjaśni, w jaki sposób wszedł w posiadanie samochodu.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony