Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantów z Mołdowy

Data publikacji 16.08.2010

W dniach 16-20 sierpnia 2010 r. w Komendzie Głównej Policji przebywać będzie delegacja policjantów z Mołdowy. Wizyta jest wynikiem wystąpienia Przedstawicielstwa Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Republice Mołdowy do Komendanta Głównego Policji z prośbą o zorganizowanie wizyty studyjnej dla ich funkcjonariuszy.

Misja OBWE w Republice Mołdowy realizuje program dotyczący praw człowieka i demokratyzacji systemu politycznego. W ramach ww. programu w ubiegłym roku w Kiszyniowie, rozpoczął się projekt szkoleniowy pod nazwą „Zwiększanie kompetencji, zdolności i zaangażowania Policji w przestrzeganie prawa do uczestniczeniai organizowania pokojowych manifestacji” z udziałem Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.

Z uwagi na polskie doświadczenia ustrojowe, transformację i demokratyzację państwa strona mołdowska zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie drugiej części projektu w Polsce.
Goście zainteresowani są tematyką dotyczącą zabezpieczenia zgromadzeń (manifestacji, demonstracji, imprez sportowych), międzynarodowej współpracy Policji podczas zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, przygotowania policjantów do udziału w zabezpieczeniach imprez masowych, ochrony praw człowieka oraz policyjnego systemu szkolenia i rozwoju zawodowego funkcjonariuszy.

W trakcie wizyty funkcjonariusze Policji Mołdowy odwiedzą również Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendę Stołeczną Policji.

(BMWP/js)
 

Powrót na górę strony