Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Data publikacji 17.08.2010

Funkcjonariusze z Rzeszowa zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany ukrywał się pod Przemyślem. W czerwcu br. zamordował młodego mężczyznę w Gródku na Ukrainie. Przebywa w areszcie ekstradycyjnym.

Do tego zdarzenia doszło 24 czerwca br. po godzinie 3 nad ranem w Gródku na Ukrainie. Bogdan M. wraz ze znajomym wdał się w bijatykę pod jedną z restauracji w mieście. Jak ustalili tamtejsi milicjanci, obaj mężczyźni dotkliwie pobili młodego człowieka, co w efekcie doprowadziło do jego śmierci; poza tym Bogdan M. podczas popełnienia tego czynu był nietrzeźwy.

Milicjanci zatrzymali znajomego Bogdana M. – współsprawcę zabójstwa, a sam Bogdan M. ukrywał się. Ukraińska milicja ustaliła, że przekroczył granicę polsko-ukraińską i szuka schronienia w Polsce. W ramach współpracy, jaką podkarpacka policja prowadzi z milicją obwodu lwowskiego, informacje te trafiły do Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Rozpoczęły się poszukiwania podejrzanego o zabójstwo. Zajęli się nimi policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego rzeszowskiej KWP.

Poszukiwania rozpoczęły się w lipcu. Po kilku dniach policjanci natrafili na ślad Bogdana M. Według ustaleń, przebywał w okolicach Przemyśla, zmieniał jednak miejsca pobytu.

Działania rzeszowskich funkcjonariuszy doprowadziły w końcu do zatrzymania go w jednej z podprzemyskich wsi, w domu, w którym znalazł schronienie. Mieszkańcy nie wiedzieli, że ich ukraiński lokator ukrywa się. Został zatrzymany wczesnym rankiem, nie stawiał oporu.

Bogdan M. ma 25 lat, mieszka w Mościskach. Trafił do aresztu, ruszyła procedura związana z jego ekstradycją.

(KWP w Rzeszowie / łn)

Powrót na górę strony