Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani ENA w rękach Policji

Data publikacji 01.10.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi, współpracując z funkcjonariuszami z KGP, zatrzymali trzy osoby związane z napadem rabunkowym z bronią w ręku na terenie Niemiec. W tej sprawie wydano Europejskie Nakazy Aresztowania z dyspozycją zatrzymania w celu ekstradycji.

Do zdarzenia doszło 27 września 2010 roku w miejscowości Bockhorm w Niemczech. Z przekazanych przez tamtejszą policję informacji wynikało, że w napadzie z bronią uczestniczyło kilkoro Polaków. Pokrzywdzonymi byli również nasi rodacy. Zamaskowani sprawcy wtargnęli do domu ofiar w czasie kiedy te spały, zastraszyli je przedmiotem przypominającym broń palną, obezwładnili a następnie okradli. Łupem padły dwa laptopy, 4 telefony komórkowe, biżuteria, około 1.000 euro oraz inne przedmioty.

30 września Oficer Łącznikowy Federalnego Urzędu Kryminalnego Niemiec stacjonujący w Warszawie przekazał łódzkiej Policji informacje dotyczące podejrzewanej 23-latki bez stałego miejsca zameldowania i jej 27-letniego wspólnika. Wobec obojga wydano Europejskie Nakazy Aresztowania.

W wyniku niezwłocznie podjętych działań operacyjnych, w które zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego łódzkiej Komendy Wojewódzkiej jak i policjanci z Komendy Głównej zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, tego samego dnia, w godzinach wieczornych, w centrum handlowym przy ulicy Pabianickiej w Łodzi duet podejrzewany o napad, został zatrzymany. Zabezpieczono także audi A4 należące do 27-latka a przy nim samym dilerkę z marihuaną. Niespełna godzinę później, w jednym ze sklepów tego samego centrum, kryminalni zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał nadesłanemu przez stronę niemiecką wizerunkowi kolejnej podejrzanej o związek z rozbojem. Jej dane nie były znane. Po zatrzymaniu okazała się nią 27-letnia łodzianka pracująca wcześniej za naszą zachodnią granicą.

Podczas przeszukań mieszkań zajmowanych przez zatrzymanych na terenie Śródmieścia, Widzewa i Górnej, policjanci odzyskali przedmioty należące do pokrzywdzonej m.in. biżuterię i dokumenty.

Pełne informacje dotyczące efektów pracy łódzkich policjantów przekazano Oficerowi Łącznikowemu Federalnego Urzędu Kryminalnego Niemiec.

Zatrzymana trójka trafiła do policyjnego aresztu.

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony