Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odznaczeni za zasługi dla Policji

Data publikacji 14.10.2010

Wczoraj w Ambasadzie RP w Hadze w Królestwie Niderlandów odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Zasługi dla Policji". Odznaczono m.in. dwoje holenderskich policjantów za bardzo dobrą współpracę z polską Policją. Wyróżnionych policjantów odznaczył nadinsp. Kazimierz Szwajcowski Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Podczas dzisiejszej uroczystości Złotym Medalem "Za Zasługi dla Policji" za kilkuletnią współpracę operacyjną odznaczony został Peter Vincenten z IPOL KLPD w Zoetermeer. Irena Żukowska de Ruig z komendy w Groningen została odznaczona Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Policji" za równie owocną współpracę w ramach współpracy Platformy Polska - Holandia. Natomiast Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Policji" odznaczony został pracownik Europolu, obywatel litewski, Wiktor Apanas za wsparcie udzielone polskiej Policji przy realizacji sprawy dotyczącej fałszerstw banknotów euro.

Srebrną Odznakę "Zasłużony Policjant", przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, debrał Kierownik Polskiego Biura Łącznikowego w Europolu, podinsp. Mirosław Kaczmarek.

Wyróżnionych policjantów odznaczył nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji.

W spotkaniu uczestniczyli także najbliżsi osób odznaczonych, ich zwierzchnicy z policji holenderskiej i Europolu oraz polscy policjanci pracujący w Europolu, Trybunale ds. byłej Jugosławii, polscy prokuratorzy z Eurojustu i grono dyplomatów z Ambasady RP w Hadze.
 

(BMWP KGP)
 

Powrót na górę strony