Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta delegacji węgierskiej w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji 15.10.2010

Dzisiaj Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Węgier. Na czele delegacji węgierskiej stała pani Krisztina Berta, Sekretarz Stanu ds. Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej, MSW Węgier. Towarzyszył jej m.in. pan Karoly Papp, Zastępca Komendanta Głównego Policji Węgier.

Podczas spotkania w Komendzie Głównej Policji w Warszawie omówiono priorytety polskiej i węgierskiej policji podczas Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku ze szczególnym uwzględnieniem pracy policyjnych grup roboczych, w tym okresie oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprez masowych - w kontekście przygotowań naszej policji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się za dwa lata w Polsce i na Ukrainie.

W rozmowach uczestniczyła również Zastępca Dyrektora BMWP KGP, kom. Irmina Adamska oraz przedstawiciele Głównego Sztabu Policji KGP.

W pierwszej połowie 2011 roku Węgry będą przewodniczyć posiedzeniom Rady Unii Europejskiej oraz reprezentować Radę UE na arenie międzynarodowej. Polska przejmie te obowiązki w drugiej połowie 2011 roku.
 

(BMWP KGP)

Powrót na górę strony