Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zleciła zabójstwo męża, wpadła po 17 latach

Data publikacji 27.10.2010

53-letnia kobieta, która w 1993 roku zleciła zabójstwo swojego męża, została zatrzymana we Włoszech. Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP ustalili jej miejsce pobytu. Przekazali informację włoskim policjantom, którzy zatrzymali ukrywającą się od 17 lat kobietę.

W 1993 roku w Dąbrowie Górniczej został zamordowany mężczyzna. W toku prowadzonego wówczas śledztwa ustalono, że to żona zleciła jego zabicie. Pomimo że kobieta usłyszała wówczas zarzuty, udało jej się uciec przed odpowiedzialnością, ukrywając się za granicą. Jednak funkcjonariusze cały czas pracowali nad sprawą i poszukiwali kobiety.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP ustalili, że w ostatnich latach ukrywała się ona m.in. w Grecji i we Włoszech. Właśnie w tym ostatnim kraju udało im się ustalić dokładne miejsce pobytu poszukiwanej. Informację tę przekazali włoskim policjantom zajmującym się poszukiwaniem osób. W piątek, 22 października br., włoscy funkcjonariusze zatrzymali 53-letnią Polkę.

Współpraca i sprawna wymiana informacji pomiędzy polskimi i włoskimi policjantami, pozwoliły na zatrzymanie kobiety i prawdopodobnie tym razem odpowie ona za swoje czyny sprzed 17 lat.

(BK KGP/ js)
 

Powrót na górę strony