Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany od 6 lat za rozboje i włamania już w Polsce

Data publikacji 05.11.2010

Współpraca polskich i angielskich policjantów zaowocowała zatrzymaniem w Wielkiej Brytanii mężczyzny poszukiwanego dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania. Adam S. poszukiwany był od ponad 6 lat m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze i włamania. Ciąży na nim również zarzut związany z zastraszaniem i wpływaniem na zeznania świadków. 26-latek od wczoraj jest w Polsce.

Wczoraj do Polski przetransportowany został poszukiwany dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania 26-letni Adam S. Policjanci z Wielkiej Brytanii przy współpracy z funkcjonariuszami z Zespołu do spraw Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali go w połowie października.

Jakiś czas temu funkcjonariusze prowadzący sprawę poszukiwawczą otrzymali informację o tym, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w jednym z angielskich miasteczek. Sprawdzaniem jej zajął się rezydujący w Wielkiej Brytanii i stale współpracujący z białostockimi kryminalnymi, oficer łącznikowy policji polskiej. Gdy informacja została potwierdzona, zatrzymaniem Adama S. zajęli się angielscy policjanci. 14 października mieszkaniec Białegostoku był już w areszcie.

Mężczyzna od ponad 6 lat poszukiwany był za wiele przestępstw, m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze i włamania na terenie Białegostoku. Kradł łańcuszki, portfele i komórki. Ciąży na nim również zarzut związany z zastraszaniem i wpływaniem na zeznania świadków. Adam S. uciekł z kraju w 2004 roku, gdy toczyły się przeciwko niemu postępowania karne. Początkowo ukrywał się w Belgii, jednak niedługo potem wyjechał do Anglii.

Teraz za przestępstwa sprzed lat odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony