Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby aresztowane

Data publikacji 08.11.2010

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży samochodu ciężarowego wraz z towarem, wartego ponad 500 tys. złotych. Mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące.

Aresztowani to mieszkańcy Zielonej Góry i Sulechowa w wieku 30 – 41 lat. To kolejne osoby zatrzymane i aresztowane w wyniku działań operacyjnych prowadzonych przez policjantów kryminalnych z zielonogórskiej komendy do sprawy kradzieży samochodu ciężarowego wraz z naczepą, do której doszło pod koniec października. Ciężarówka załadowana była alternatorami do samochodów osobowych i miała wyjechać do Francji.

Pierwsze osoby zostały zatrzymane zaledwie w dwa dni po kradzieży. W wyniku działań operacyjnych policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, gdzie znajduje się samochód ciężarowy skradziony z terenu firmy spedycyjnej i odzyskali go wraz z całym towarem. Wartość samochodu wraz z ładunkiem to 570 tys. złotych.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali wtedy 7 osób w wieku 25 – 36 lat, mieszkańców województwa lubuskiego. Wówczas trzy z siedmiu zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące, a pozostałe cztery zostały objęte policyjnym dozorem.

Tym razem policjanci zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, których sąd aresztował również na 3 miesiące. W sumie do sprawy aresztowano 6 osób, a 4 objęto policyjnym dozorem.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Odzyskali tira wartego ponad pół miliona złotych

Powrót na górę strony