Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele organów ścigania Republiki Kosowo w Polsce

Data publikacji 25.11.2010

Dziś Komendę Główną Policji odwiedzili przedstawiciele organów ścigania Republiki Kosowo. W skład delegacji wchodzili m.in. Dyrektor Hasan Preteni i inni funkcjonariusze Kosowskiej Agencji Antykorupcyjnej: pan Shaip Havolli - Dyrektor Biura ds. Przestępstw Ekonomicznych i Korupcji Policji Kosowa, pan Agron Rukiqi - Dyrektor Gabinetu Policji Kosowa, oraz pracownicy tamtejszego Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej.

Tematem rozmów i prezentacji były doświadczenia polskiej Policji w zakresie zapobiegania i zwalczania korupcji w naszym kraju, metody pracy dochodzeniowo-śledczej podczas prowadzenia spraw dotyczących korupcji, zwalczanie przejawów korupcji wewnątrz policji, tematyka korupcji i zagrożeń, wiążących się z tym zjawiskiem w programach nauczania i doskonalenia zawodowego dla polskich policjantów, współpraca policji z innymi instytucjami państwowymi w wykrywaniu i zwalczaniu przypadków korupcji itp..

Spotkanie prowadziła kom. Irmina Adamska, Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, a swoją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie dzielili się z gośćmi z Kosowa funkcjonariusze Biura Kryminalnego KGP, Centralnego Biura Śledczego KGP, Biura Spraw Wewnętrznych KGP oraz Biura Kadr i Szkolenia KGP.

Wizyta studyjna przedstawicieli organów ścigania Republiki Kosowo w Polsce będzie trwała od 22 do 26 listopada 2010 roku. Tematem przewodnim wszystkich spotkań, prezentacji i dyskusji w naszym kraju jest wwspieranie instytucji antykorupcyjnych w Kosowie. Projekt finansuje Unia Europejska, bezpośredni nadzór nad przedsięwzięciem sprawuje Biuro Oficera Łącznikowego UE w Kosowie. Organizatorem wizyty delegacji Republiki Kosowo w Polsce jest Centralne Biuro Antykorupcyjne.

(źródło: BMWP)
 

Powrót na górę strony