Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania „Pozory mylą, dowód nie” wyróżniona w międzynarodowym konkursie

Data publikacji 18.01.2011

Ogólnopolska kampania edukacyjna „Pozory mylą, dowód nie”, objęta patronatem Komendanta Głównego Policji, została wyróżniona w międzynarodowym konkursie Magellan Award 2010. Z 400 zgłoszonych projektów, kampania zdobyła 3 wyróżnienia w dziedzinie komunikacji.

Kampania została wyróżniona w międzynarodowym konkursie Magellan Award 2010. Magellan Awards 2010 to dziesiąta edycja corocznego konkursu branży komunikacyjnej, adresowanego do firm i organizacji z całego świata. Celem konkursu jest promowanie najwyższych standardów w dziedzinie komunikacji. Statuetki Magellana przyznawane są przez League of American Communications Professionals (LACP).

Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 400 projektów, a kampania „Pozory mylą, dowód nie” otrzymała aż 3 wyróżnienia:
• najwyższe wyróżnienie – Platynowy Magellan w kategorii Community Relations,
• Magellana za najefektywniejszą kampanię,
• w rankingu „Top 50 Communictaions Campaigns of 2010” kampania zajęła 7 miejsce.

W 2010 r. odbyła się druga edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, której celem było ograniczenie procederu sprzedaży napojów alkoholowych małoletnim. Funkcjonariusze informowali sprzedawców napojów alkoholowych o przysługujących im prawach i konsekwencjach łamania przepisów. W ramach kampanii policjanci w całej Polsce docierali do punktów sprzedaży napojów alkoholowych i przypominali o obowiązujących przepisach regulujących zasady sprzedaży alkoholu. Do sprzedawców trafiły też plakaty, ulotki i naklejki z hasłem przewodnim akcji. Materiały graficzne zostały przygotowane, przy merytorycznym wsparciu przedstawicieli Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP. Głównym partnerem kampanii był Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego „Browary Polskie”.

Kampania „Pozory mylą, dowód nie” >>

(Biuro Prewencji KGP/ks)
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony