Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita międzynarodowa grupa włamywaczy do BMW

Data publikacji 08.02.2011

Policjanci z Komendy Głównej Policji i KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn z grupy specjalizującej się we włamaniach do samochodów na terenie całej Europy. Łupem złodziei padały głównie poduszki powietrzne i interfejsy z BMW. Z danych austriackiej Policji wynika, że grupa może mieć na koncie nawet 680 takich kradzieży. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Sprawa miała swój początek w styczniu. Wówczas z policjantami z Biura Kryminalnego KGP skontaktował się austriacki oficer łącznikowy, który przekazał im informacje na temat grupy zajmującej się włamaniami do samochodów. Z danych wynikało, że szajka działała na terenie całej Europy i wyspecjalizowała się we włamaniach do BMW, z których kradła głównie poduszki powietrzne i interfejsy. Strona austriacka szacuje, że grupa może mieć na koncie nawet około 680 takich kradzieży.

Z informacji przekazanych kryminalnym z KGP wynikało, że członkowie tej grupy mogą przebywać na terenie naszego kraju. Jak ustalili policjanci z Komendy Głównej Policji, podejrzani ukrywali się w Bydgoszczy. Współpracując z funkcjonariuszami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy, jeszcze w połowie stycznia , policjanci zatrzymali jednego z członków grupy, 28-letniego Przemysława Z. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch kolejnych podejrzanych. Ukrywający się w Bydgoszczy 37-letni Jacek Ł. wpadł w ręce policjantów w jednym z wynajmowanych mieszkań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na ślad trzeciego członka grupy policjanci wpadli w jednej z miejscowości pod Bydgoszczą. Policjanci z KGP, wspólnie z funkcjonariuszami z Bydgoszczy, przygotowali zasadzkę. Kiedy 27-letni Karl S. wyjeżdżał z posesji, został zatrzymany.

Trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Trwa procedura przekazania zatrzymanych stronie austriackiej.

Jak podkreślają funkcjonariusze z Biura Kryminalnego KGP, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KGP / kj/ mw)
 

Powrót na górę strony