Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli uratować Polkę przebywającą we Francji

Data publikacji 29.03.2011

Legniccy policjanci pomogli w ustaleniu miejsca zamieszkania i dotarciu do przebywającej we Francji Polki, która zamierzała popełnić samobójstwo. Dzięki informacjom przekazanym policji francuskiej, tamtejszym funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kobiety. Okazało się, że faktycznie była ona w stanie załamania psychicznego. Kobietą zaopiekowały się już odpowiednie, miejscowe służby.

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosił się mężczyzna z informacją, że jego córka chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającego wynikało, że informację o zamiarach dziewczyny, otrzymał on od niej pocztą mailową. Problem polegał jednak na tym, że córka mężczyzny przebywała aktualnie na terenie Francji.

Mężczyzna nie znał dokładnego adresu córki - podał funkcjonariuszom jedynie nazwę miasta w którym miała przebywać. Policjanci podejmując działania w tej sprawie ustalili numer IP komputera, z którego kobieta korzystała na terenie Francji. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej w Warszawie legniccy policjanci przekazali poczynione ustalenia francuskim funkcjonariuszom.

Po kilku godzinach legniccy policjanci otrzymali informację o tym, że francuscy funkcjonariusze dotarli do 30 – letniej kobiety, mieszkającej w jednej z podparyskich miejscowości. Na miejscu okazało się, że dziewczyna była faktycznie w stanie załamania psychicznego. Córką zgłaszającego zaopiekowały się już odpowiednie, miejscowe służby.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony